Yazılar

Turkish Cargo 2 Mart’ta İstanbul Havalimanı’nda

Turkish Cargo iki havalimanı üzerinden operasyonlarına 2 Mart 2019 tarihi itibarıyla başlıyor

Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası unvanıyla 124 ülkeye hizmet sunan Turkish Cargo, 2 Mart 2019 tarihi itibarıyla kalitesini İstanbul Havalimanı’na da taşıyacak ve Atatürk Havalimanı ile birlikte operasyonlarını bu iki havalimanında gerçekleştirecek. Söz konusu tarih itibarıyla yolcu uçaklarının kargo kapasitesi kullanılarak gerçekleştirilen taşımalar İstanbul Havalimanı’ndan icra edilecek. Turkish Cargo, filosunda yer alan kargo uçakları ile yapacağı taşımaları ise Atatürk Havalimanı’ndan düzenlemeye devam edecek.

Söz konusu tarih itibarıyla yolcu uçaklarının kargo kapasitesi kullanılarak gerçekleştirilen taşımalar İstanbul Havalimanı’ndan icra edilecek. Turkish Cargo, filosunda yer alan kargo uçakları ile yapacağı taşımaları ise Atatürk Havalimanı’ndan düzenlemeye devam edecek.

İstanbul Havalimanı’nda ilk aşamada 165 bin m² alanda operasyonlarını yürütecek olan Turkish Cargo tüm fazlar tamamlandığında ise 4 milyon ton kargo elleçleme kapasitesine sahip olacak.  Mega Kargo Hub’ı hizmete geçene kadar İstanbul Havalimanı’ndaki kargo operasyonları altyapı açısından tamamıyla yeterli olan geçici uydu tesisinde yürütülecek.

Küresel hava kargo markası, yeni havalimanındaki Mega Kargo Hub’ının faaliyete geçmesi ile birlikte tüm operasyonlarını İstanbul Havalimanı’na taşıyacak. Turkish Cargo, yapılan yatırımlar ve gelişen filosuyla hava kargo sektörünün en büyük beş markasından biri olma yolunda, hedeflerine emin adımlarla yürümektedir.

Bize Ulaşın
Sosyal Medyada İnanç Kargo
İletişim
  • Mahmutbey Cad. Hürriyet Mah. Altın Sk. No:9 Kat:1 Bahçelievler -İstanbul
  • (212) 630 40 50
  • info@inanckargo.com