Yazılar

Taşımacılığa yeni bir soluk: elektrikli kargo bisikleti

Elektrik yardımlı araç firması EAV, yeni son teslimat aracıyla kargo işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Firma bunun için ürettiği yeni elektrikli kargo bisikleti Project 1‘i duyurdu.

İlk müşteri ise daha şimdiden belli oldu. Uluslararası parsel teslim hizmeti DPDgroup UK, yaratıcılığıyla tanınan New Territory ile ortaklaşa tasarlanan bu araç için ilk siparişi verdi.

Pratik ve kolay kullanımlı bisiklet, kentsel dağıtım sürecini kökten değiştirmeye hazırlanıyor. Bu araçla karbon ayak izimizin ve kirliliğin etkilerinin azaltılması amaçlanıyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bu lansman, EAV ve New Territory’nin paylaştığı ortak vizyonlarında kendi ürünlerindeki teknolojide keşfettikleri gibi kentsel hareketliliği daha iyi hale getirmek için attıkları ilk adımdır.

Elektrikli kargo bisikleti ile daha kolay kargo teslimatı Mevcut durumda bulunan son mil dağıtım çözümleri, tedarik zincirini hem pahalılığı hem de çevre kirliliği sebebiyle zorluyor. EAV ise şuan kullanılan araçların şehirlerin altyapısında bıraktığı aşınma ve yıpranma gibi sorunlarla başa çıkmak için sıfır emisyonlu bir yapıya geçmek istiyor. Firma bunun için kentsel ve kırsal ortamlardaki kültürel olarak alıştığımız içten yanmalı motorlu taşıtların ve hatta ağır elektrikli araçlar gibi taşıtların bile tüm özelliklerini, konforunu ve hissiyatını taşıyabilecek eşdeğerleriyle değiştirebileceğine inanıyor.

Project 1, sessiz ve dört tekerlekli bir araç olarak geleneksel bir bisiklet gibi yönlendirilebiliyor. Ayrıca sürücüye yardımcı olmak için devreye giren bir elektrikli motora da sahip. Herhangi bir kirlilik seviyesine maruz bırakmadan yaklaşık 20mph hıza ulaşabilir. Bir bisiklet yoluna sığabilir ve bir seferde sabit kargo platformunda altı kargo konteyneri tutabiliyor. Aracın teknolojisi ve mühendisliği, EAV ve New Territory ile birlikte geliştirilmiştir. Aracın tasarımının ise tüm şarj istasyonlarıyla uyumlu olmasıyla dikkat çekiyor. Project 1, 150 kg taşıma kapasitesine sahipken, batarya paketleri şarj etme ve değiştirme için çıkarılabiliyor.

Bu elektrikli kargo bisikleti için, nesnelerin ve insanların dolaşma şeklini yeniden yapılandırmaya yardımcı olacak yeni ürün ve hizmetlerin ilki diyebiliriz.

kargo-bisikleti2.jpg

Bize Ulaşın
Sosyal Medyada İnanç Kargo
İletişim
  • Mahmutbey Cad. Hürriyet Mah. Altın Sk. No:9 Kat:1 Bahçelievler -İstanbul
  • (212) 630 40 50
  • info@inanckargo.com