Yazılar

RMK Marine,‘T. ELENOR’u denize indirdi

RMK Marine, DİTAŞ için inşa ettiği Nb 114 sınıfı kimyasal tanker “T. ELENOR”u denize indirdi. Törene RMK Marine Genel Müdürü Adnan Nefesoğlu, DİTAŞ Genel Müdürü Bilge Bayburtlugil ve çok sayıda davetli katıldı.

RMK Marine, DİTAŞ A.Ş. için geçmişte gerçekleştirdiği muhtelif tanker ve hizmet botları inşa projeleri kapsamında müşteri nezdinde sağladığı memnuniyetin ve güvenin sonucu olarak sipariş aldığı iki adet yeni tanker inşa projesinin ikincisi olan NB 114 NO’lu 16.000 dwt’luk ve petrol ürünleri/kimyasal tankeri “T.ELINOR”u başarıyla denize indirdi.

RMK Marine Genel Müdürü Adnan Nefesoğlu, gemi indirme töreninde yaptığı konuşmada dünya gemi inşa sanayiinde meydana gelen gelişmelerin daha çevre dostu, daha yüksek otomasyonlu ve düşük işletme giderli gemilerin yapımını zorunlu hale getirdiğini, dolayısıyla bu alanlarda gerekli bilgi birikimini oluşturmuş, yetenek setlerine sahip tersanelerden biri haline gelen RMK Marine’nin günümüzün zor ve rekabetçi küresel piyasa koşullarında tercih edilen tersane olma gayretini sürdürdüğünü vurguladı.

“T.ELINOR”un denize indirilişi vesilesiyle bir konuşma yapan DİTAŞ Genel Müdürü Bilge Bayburtlugil de, konuşmasında dünyada petrol ve petrol türevi ürünlerin deniz yoluyla taşınmasındaki önemine dikkat çekti. Deniz yoluyla taşımacılıktaki artışa rakamlarla değinen Bayburtlugil, DİTAŞ olarak hedeflerinin asfalt/ bitümen ve petrol ürünleri taşıma kapasitelerini ve iş yapma imkanlarını daha da artırmak olduğunu ifade etti.

Bayburtlugil, projede emeği geçen tüm DİTAŞ ve RMK Marine personeline teşekkür etti. Tören, “T.ELINOR”un denize indirilişiyle sona erdi.

T.ELINOR’un özellikleri:

Tam Boy:  153.9 m

Kaimeler Arası Boy: 144 m

Kalıp Genişliği: 22 m

Dizayn Draftı: 8,5 m

Ölçülendirme Draftı: 11.5 m

DWT (Dizayn): 16,000 DWT

Dizayn Sürati: 14.0 knots

Klas: DNV GL

Sahibi: DİTAŞ

untitled-38-036.jpg

Bize Ulaşın
Sosyal Medyada İnanç Kargo
İletişim
  • Mahmutbey Cad. Hürriyet Mah. Altın Sk. No:9 Kat:1 Bahçelievler -İstanbul
  • (212) 630 40 50
  • info@inanckargo.com