Yazılar

COSCO, 16 dökme yük gemisi siparişi verdi

Bünyesindeki gemi sayısı ile dünyanın en büyük armatörlük firması olan Çin devlet şirketi COSCO, her biri 55 milyon dolara mal olacak, 210 bin DWT taşıma kapasitesine sahip 16 adet dökme yük gemisi siparişi verdi.

Dökme yük gemi kiralarının kazançlarını düşüş yaşamasına rağmen, Çinli devlet şirketi COSCO dev gemi siparişleri vermeye devam ediyor.

Bünyesindeki gemi sayısı ve tonaj bakımından dünyanın en büyük armatörlük firması olan Çin devlet şirketi COSCO, her biri 55 milyon dolara mal olacak, 210 bin DWT taşıma kapasitesine sahip 16 adet dökme yük gemisi siparişi verdi.

Grup şirketi bünyesinde bulunan COSCO Dalian, COSCO Nantong ve COSCO Yangzhou Tersanelerine 10 adet 210 bin DWT taşıma kapasitesine sahip dökme yük gemi siparişi verirken, Quindao Beihai ve  Tianjin Xingang Tersanelerine ise 6 adet dökme gemilerinin siparişini onayladı.

Deniz Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, 2021 yılının ilk çeyreğinde itibaren teslim edilecek olan dökme yük gemilerinin, toplam 880 milyon dolara mal olduğu kaydedildi.

Bize Ulaşın
Sosyal Medyada İnanç Kargo
İletişim
  • Mahmutbey Cad. Hürriyet Mah. Altın Sk. No:9 Kat:1 Bahçelievler -İstanbul
  • (212) 630 40 50
  • info@inanckargo.com